Kapanan İnstagram Hesaplarınız İçin Yapmanız Gerekenler

Kapanan İnstagram Hesaplarınız İçin Yapmanız Gerekenler

En çok kullanılan sosyal medya platformlarının başını çeken İnstagram, geliştikçe topluluk kurallarını da sıkı tutmaya başladı. Hal böyle olunca da her gün pek çok kullanıcının büyük ya da küçük çok sayıda hesabı kapanıyor. Üstelik bu, hiç bir uyarı vermeksızın gerçekleşiyor. Kullanıcılar hesaplarına giriş yaptığında anlık olarak kötü bir sürpriz ile karşı karşıya kalıyor. Sinir bozan bu durum son zamanlarda artarken, İnstagram hesabı kapanan kullanıcılar ise bu durumun önüne geçmek için araştırma yapmakta. Biz de bu yazıda kapanan İnstagram hesapları tekrar açmaya yardımcı olan 3 farklı itiraz formu paylaşacağız. Bu sayede İnstagram ile iletişime geçmek mümkün hale geliyor. İnstagram itiraz formlarını doldurup yolladıktan sora İnstagram ekibi talebinizi incelemeye alıyor. Haklı bulunmanız halinde kapanan hesabınız hemen açılmakta. Peki bu işlemler nasıl yapılmakta? 

İşte Kapanan Hesaplar için İnstagram Ekibiyle İletişime Geçmenizi Sağlayan 3 Form! 

Paylaşmış olduğumuz İnstagram hesabı açma formlarını tek tek doldurmanızı öneriyoruz. Bilgilerin eksiksiz ve doğru olduğundan emin olmanız gerekir. 3 formun da farklı detayları olsa da mantık aynı. Ancak bu üç form farklı İnstagram destek departmanlarına ulaşmakta. Ayrıca formlarda yer alan ülke kısımlarını doldurmanıza göre destek ekibi de değişiyor. Yani örneğin formdaki ülke kısmını Fransa yaparsanız isteğinizi İnstagram'ın Fransa ekibi inceleyecektir. Bu arada dolduracağınız formdaki bilgilere göre İnstagram sizden nüfus cüzdanınızı da talep edebiliyor. Bunun için formu doldururken verdiğiniz mail adresini kontrol etmenizde fayda var.  Ayrıca formları doldururken dikkat etmeniz gereken detaylar da var. 

 

Bu Detaylara Dikkat: 

Paylaştığımız formları doldururken şöyle hatalar alabilirsiniz:

* Talepte bulunmadan önce Instagram'a girip bunun siz olduğunuzu onaylayın. 

* Girdiğiniz kısa bağlantı bir kullanıcı adı değil. 

* İsteğiniz ile ilgili bir hata oluştu.  Lütfen daha sonra tekrar deneyin. 

Bu hataları almanız durumunda yapmanız gereken iki şey var: birincisi muhtemelen hesabınız yeni kapanmıştır. O yüzden en az 3 gün bekledikten sonra tekrar denemeniz gerekecek. ancak 3 gün dolduktan sonra yine de bu hatayı alıyorsanız bu işlemleri bilgisayar üzerinden denemenizi öneriyoruz. Yaptığınız tüm işlemler işe yaramıyorsa büyük ihtimalle Instagram hesabınızı tamamen kapatmış ve size itiraz hakkı tanımamıştır. Bu yüzden durumu kabul etmek dışında  yapılabilecek bir şey kalmıyor. 

 

İşte İnstagram'da kapanan hesapları açmak için kullanabileceğiniz itiraz formları: 

https://help.instagram.com/contact/1652567838289083

https://help.instagram.com/contact/396169787183059

https://help.instagram.com/contact/606967319425038

3 Dakika Önce